Duże, matowe płytki możemy również zastosować na zewnątrz

Obecnie matowe opcje wykończenia płytek są coraz bardziej powszechne i popularne, można je stosować na ścianach i podłogach w kuchni, łazience, salonie czy przedpokoju. Najlepszą rzeczą w płytkach jest to, że są trwałe, niedrogie i są wykonane z wielu różnych materiałów i mają wiele stylów, tekstur, wzorów, rozmiarów i kolorów. Jednak najważniejszym powodem, dla którego płytki są tak popularne, jest to, że mogą wytrzymać trudne warunki, dlatego są instalowane w kuchniach i łazienkach oraz innych pomieszczeniach, a także na zewnątrz.

Płytki matowe imitujące naturalny marmur w kolorze czarnym

Popularnym w ostatnim czasie rodzajem płytek są te z wykończeniem matowym. Trwałe i wytrzymałe płytki o matowej powierzchni są bardzo często stosowane zarówno w łazienkach, jak i kuchniach czy salonach. Jednym z powodów, dla których płytki z matowym wykończeniem są idealnym wyborem, jest to, że ich nieco szorstka tekstura sprawia, że nadają się do śliskich podłóg, nadając im naturalną funkcję antypoślizgową.

Płytki o matowym wykończeniu są na ogół mocne i wytrzymałe, mają właściwości antypoślizgowe, są również odporne na plamy i zacieki z wody, dlatego często są używane w kuchniach i łazienkach. Nierówna powierzchnia takich płytek zapewnia tarcie, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni i upadku. Oprócz zastosowania w kuchni i łazience czy innym pomieszczeniu, płytki matowe mogą być również używane na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy chodzi o taras, ogród, czy ścieżkę wokół basenu, będąc solidnym i łatwym w utrzymaniu materiałem, jest to dobry wybór dla każdego rodzaju przestrzeni na zewnątrz. Naturalna funkcja antypoślizgowa sprawia, że chodzenie po takich płytkach jest bezpieczne, nawet podczas deszczu.

Jednym z powodów, dla których należy przemyśleć aranżację wnętrza przy wyborze płytki https://e-plytki.eu/pl/c/MARQUINA/6583 o matowym wykończeniu, jest to, że ma ona bardzo mocny charakter. Wzory matowe często mają naturalny i rustykalny charakter i trzeba wybrać fakturę lub wzór, który jest zgodny ze schematem dekoru pomieszczenia. Ciemne płytki z żyłkowaniem imitującym marmur będą odpowiednie do przestronnych i jasnych wnętrz.

Continue Reading

Nowoczesne i estetyczne stylizacje z płytkami Noisy Grey

Firma Opoczno jest jedną z najlepiej znanych marek zajmujących się produkcją i dostarczaniem swoim klientom płytek ściennych oraz podłogowych do wielu różnych zastosowań. W jej ofercie można znaleźć liczne linie produktowe, do których zalicza się między innymi seria Noisy Grey. Są to wysokiej jakości płytki z gresu charakteryzujące się bardzo dobrą imitacją kamienia. Produktów takich można używać zarówno w nowoczesnych, industrialnych stylizacjach, jak również w aranżacjach o bardziej klasycznym charakterze. Jest to świetna kolekcja dla osób lubiących płytki stylizowane na surowym i solidnym kamieniu.

Co warto wiedzieć o zaletach płytek Noisy Grey?

Płytki wchodzące w skład linii Noisy Grey to produkty o charakterze uniwersalnym. Mogą one być układane zarówno na podłogach oraz ścianach. Dzięki dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz mrozy, płytki takie nadają się nie tylko do zastosowań wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Producent tych płytek inspirował się jasnym kamieniem z widocznymi pęknięciami oraz rysami, które sprawiają, że płytki wyglądają estetycznie oraz niepowtarzalnie. Kolejną ważną zaletą jest gładka powierzchnia takich płytek, która umożliwia ich łatwiejsze czyszczenie.

Utrzymanie dużej czystości wpływa korzystnie na higienę oraz estetykę. Dzięki szaremu, matowemu wykończeniu, płytki takie świetnie się komponują ze stylizacjami, w których dominują odcienie szarości, beżu, bieli czy też brązu. Nie należy też zapomnieć, że materiały, z których wykonano takie płytki, charakteryzują się solidnym wykonaniem i wieloletnią trwałością. Są one odporne na zaplamienie, a ich wieloletnia żywotność jest utrzymywana nawet w przypadku użytkowania ich w skrajnie trudnych warunkach.

Jeśli mówimy o atutach płytek noisy grey opoczno to jedną z istotnych zalet jest łatwy dostęp do takich produktów na terenie naszego kraju. Można je bez problemu znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, które specjalizują się w sprzedaży materiałów budowlanych czy też wykończeniowych.

Continue Reading

Co może zapewnić nam doświadczony adwokat?

Często nie jesteśmy świadomi tego, jak dużą rolę odgrywa adwokat w wielu sytuacjach oraz przypadkach, kiedy jego pomoc oraz wsparcie mogą okazać się naprawdę bardzo przydatne.

Mowa tutaj niejednokrotnie o obsłudze prawnej, czy też szeroko pojętych działaniach zmierzających do przeprowadzenia oceny danej sprawy z perspektywy właśnie prawnej. Często nie chodzi tutaj wyłącznie o klientów indywidualnych, ale też firmy jakie są narażone na nieuczciwą konkurencję, lub w taki sposób pragną sprawdzić chociażby prawne możliwości działania gdy idzie o windykację należności. Dlatego warto pamiętać o tym czym zajmują się profesjonalne kancelarie adwokackie i prawnej, niejednokrotnie wręcz zrozumieć iż niemal zawsze zgłoszenie się do nich ma jak najbardziej uzasadniony sens.

Sprawy rozwodowe, gospodarcze, skarbowe, prawne, cywilne czy rozwodowe niekiedy alimentacyjne i rodzinne, to tylko niektóre z przypadków kiedy tak naprawdę adwokat powinien być nijako zaangażowany do tego by nam pomóc. Oczywiście nie chodzi tutaj o to by pojawił się dopiero w sądzie, wręcz przeciwnie często samo już przygotowanie do postępowania wymaga zebrania materiałów czy dowodów, a nawet ustalenia linii obrony lub też zarzutów. We wszystkich tych sytuacjach adwokat jest nie tylko do naszej dyspozycji, ale najzwyczajniej w świecie chce i może nam co zrozumiałe pomóc.

Jak wygląda kancelaria prawna, w kontekście świadczonych przez nią usług?

Warto dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak wygląda kancelaria prawna w kontekście wszystkich świadczonych przez nią usług, a więc szeroko pojętej działalności jaką co oczywiste ona prowadzi. Szereg przydatnych informacji na ten temat znajdziemy pod adresem internetowym koronawirus kancelaria prawna warszawa który nam w tym nie tylko pomoże. Przede wszystkim znajdziemy w ten sposób profesjonalną kancelarię prawną, która jest do naszej dyspozycji i odpowie nam na wszystkie ewentualne oraz posiadane przez nas pytania. Dzięki czemu często zrozumiemy, iż właśnie w niej możemy uzyskać odpowiednią pomoc lub wsparcie.

Continue Reading

Jesteś wędkarzem z prawdziwego zdarzenia

Uważasz siebie za wędkarza z prawdziwego zdarzenia, dla którego łowienie ryb to coś więcej niż tylko chwilowa pasja a zajęcie które pozwala na odpoczynek, relaks lub przerodziło się wręcz w prawdziwe hobby jakiemu poświęcasz niemal każdą wolną chwilę?

Zatem doskonale zdajesz sobie sprawę, jak kluczowe znaczenie ma wybór sprzętu wędkarskiego, który ma nie tylko spełnić swoją podstawową rolę ale gwarantować nam i zapewnić odpowiednie właściwości pozwalające na jego bezproblemową eksploatację. Oczywiście musi być on w całości stworzony na bazie najbardziej solidnych i optymalnych komponentów, jak ma to miejsce w przypadku chociażby samej wędki, jej użycie ma umożliwić nam dużo sprawniejsze łowienie ryb czy też realizowanie powiązanych z takim działaniem czynności.

Dlatego postarajmy się o jego znalezienie i pozyskanie, nie ma sensu bazować na tego typu sprzęcie wędkarskim, którego jakość oraz wykonanie już na pierwszy rzut oka są czymś, co na pewno nie przekonuje nas do jego ewentualnego wykorzystania. Jak najbardziej solidny, wytrzymały oraz markowy sprzęt wędkarski, to coś co posłuży nam bardzo długo i na pewno pozyskanie go to opcja za którą przemawia wiele argumentów oraz zalet. Często docenimy jego posiadanie dopiero na rybach, kiedy w komfortowy czy też wygodny, praktyczny i funkcjonalny sposób zostanie on przez nas zastosowany wedle swoistego wręcz przeznaczenia.

Zaopatrz się w niezbędny sprzęt wędkarski

Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na to, by taki sprzęt wędkarski co zrozumiałe pozyskać a tym samym zakupić, to teraz znajdźmy odpowiednie miejsce gdzie zrealizowanie takich zakupów okaże się dla nas wręcz korzystne. Na stronie www https://roach-shop.pl/, funkcjonuje oraz działa profesjonalny sklep wędkarski, jaki nie tylko gwarantuje nam dostęp do takiego asortymentu. Przede wszystkim mowa tutaj o sprzedaży wyłącznie najlepszego, oryginalnego i sprawdzonego a niekiedy też renomowanego sprzętu wędkarskiego, jaki nie tylko powinien wzbudzić naszą uwagę, ale też przekonać do jego co oczywiste posiadania.

Continue Reading

Rozglądasz się za odpowiednimi spodniami kobiecymi i roboczymi

Aktualnie rozglądasz się za specyficznymi co za tym idzie, spodniami kobiecymi nie tylko roboczymi ale też ochronnymi, które charakteryzuje wysoki stan?

Oczywiście jak najbardziej są one podobne czy też zbliżone do samych ogrodniczek gdy się na nie co zrozumiałe spojrzy oraz oceni z adekwatnej do tego perspektywy. Wtedy nijako zdamy sobie sprawę jakie są nijako sytuacje w których ich posiadanie i zastosowanie ma sens, co tak naprawdę pozwala nam taka odzież ochronna nijako osiągnąć. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek jednocześnie ich zakupy, przeanalizujmy je zawsze podobnie jak inną odzież ochronną oraz roboczą pod kątem praktycznego oraz funkcjonalnego wykorzystania. Pozwoli nam to nie tylko skupić się na tym co najważniejsze, ale też najzwyczajniej ocenić takie spodnie ochronne pod względem wszystkich właściwości, zalet czy też wręcz atutów albo walorów typowo użytkowych.

Jak najbardziej takie zachowanie w aspekcie ich ewentualnego wyboru, niesie za sobą nie tylko wiele korzyści ale pozwala nam dostosować je gdy idzie o ich swobodne oraz bezproblemowe użytkowanie albo eksploatacje w ściśle określonym miejscu, warunkach czy też w trakcie samej pracy. Niech więc zawsze spodnie kobiece ochronne oraz robocze, o takiej nie tylko gramaturze lecz też charakterystycznym nijako fasonie, nadają się do noszenia i spełnią pokładane w nich nadzieje.

Zdecyduj się na jakość gdy idzie o kobiece spodnie ochronne oraz robocze

Warto się zdecydować na używanie takich spodni ochronnych i roboczych przez kobiety, zwłaszcza jeżeli rzeczywiście mogą okazać się potrzebne a nawet zapewnić nam bezpieczeństwo oraz komfort jakiego od nich nijako oczekujemy. Dzięki stronie www spodnie damskie z wysokim stanem, już wielu klientów miało okazję przekonać się czym są markowe, oryginalne oraz pochodzące od uznanego producenta rzeczy i ciuchy robocze oraz ochronne. Jednym słowem znajdziemy tam nie tylko samą odzież ochronną lub roboczą, ale też szeroko pojęty asortyment z zakresu BHP, który zawsze cechuje się wysoką jakością oraz standardem wykonania.

Continue Reading

Jak chronić plony przed różnymi chwastami?

Rzepak hodowany jest od setek lat, obecnie istnieje wiele jego odmian, w przypadku rzepaku uprawianego komercyjnie skład oleju i plon nasion są szczególnie ważne przy wyborze odmiany.

Przy uprawie rzepaku na obornik zielony zawartość oleju jest znikoma. Rozróżnia się odmiany zimowe i letnie. Rzepak ozimy ma tę zaletę, że zimą pozostaje na łożu, dzięki czemu ziemia jest przykrywana. Zapobiega to na przykład erozji. Rzepak ozimy jest szczególnie odpowiedni jako nawóz zielony, rzepak letni wysiewa się wiosną. Rzepak może być uprawiany jako poplon po planowanej uprawie. Rzepak może być również uprawiany jako roślina zimowa lub letnia.

Więc kiedy uprawiasz rzepak należy ustalić na jakiej odmianie najbardziej nam zależy. Właściwy czas siewu różni się oczywiście w przypadku rzepaku letniego i ozimego, rzepak letni należy wysiewać jak najwcześniej, aby mógł się wystarczająco rozwinąć.

Najlepszą porą siewu rzepaku letniego jest okres od początku do połowy marca.

W przypadku rzepaku ozimego siew powinien nastąpić w drugiej połowie sierpnia, a rzepak należy wysiać najpóźniej na początku września, rzepak jest odporny na mróz do -20 ° C. W zależności od rodzaju rzepaku jaki chcemy uprawiać będziemy musieli także wybrać odpowiednie środki ochrony roślin, jeżeli nasz rzepak ma wzrastać wiosną będzie miał wówczas konkurencję w postaci wielu roślin niepożądanych. Dlatego też używa się różnego rodzaju środki ochrony roślin, które wyhamowują początkowy wzrost chwastów. Może być to środek który będzie działał na same nasiona, dzięki temu rzepak będzie mógł kiełkować bez potrzeby konkurowania z innymi roślinami. Chodzi tu przykładowo o wodę i minerały zawarte w glebie. Jeżeli zahamujemy rozwój chwastów na kilka tygodni stworzymy roślinom uprawnym dobre warunki do wzrostu. Oczywiście aby właściwe chronić trzeba wybrać właściwy środek – zwalczanie bodziszka drobnego w zbożach jesienią wówczas będzie rozwijał się bez przeszkód, trzeba także pamiętać iż musi być on rozpalany we właściwym czasie.

Continue Reading

Każdą budowę powinien zatwierdzić inspektor nadzoru

Inspektorzy nadzoru budowlanego i kierownicy budowy dokonują inspekcji nowych lub przebudowanych konstrukcji. Upewniają się, że praca spełnia wymagania i obowiązujące przepisy.

Przed rozpoczęciem budowy inspektorzy nadzoru ustalają, czy plany są zgodne z kodeksami i przepisami. Zatwierdzają plany zgodne z kodami i odrzucają te, które ich nie spełniają. Wydają również pozwolenia na budowę dla zatwierdzonych planów. Żadne prace budowlane nie mogą się rozpocząć, dopóki nie zostaną wydane odpowiednie pozwolenia. Inspektorzy budowlani odwiedzają miejsce budowy, jeszcze zanim pracownicy wyleją fundament. Sprawdzają stan gleby, aby upewnić się, że może odpowiednio podtrzymywać fundament. Sprawdzają również położenie i głębokość fundamentów.

Liczba innych wizyt zależy od wielkości i rodzaju konstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, inspektorzy wizytują place budowy, aby sprawdzić systemy, takie jak hydraulika i elektryka, zanim zostaną objęte dodatkową konstrukcją.

Inspektorzy dokonują także końcowego sprawdzenia konstrukcji po zakończeniu projektu.

Inspektorzy nadzorujący budowę często przeprowadzają inspekcje wizualne w celu sprawdzenia konstrukcji. Ich doświadczenie pozwala im dostrzec potencjalne problemy. Czasami mierzą wymiary i porównują je z podanymi w planach budowlanych. Inspektorzy sprawdzają również systemy bezpieczeństwa pod kątem prawidłowej instalacji. Inspektorzy obserwują także testy systemów kontroli dymu i przeciwpożarowych wraz ze strażakami, przygotowują również raporty końcowe. Podczas przeprowadzania inspekcji inspektor nadzoru Zakopane dokona przeglądu wszystkich wykonanych prac i porówna je z zatwierdzonymi planami oraz przepisami budowlanymi pod kątem zgodności i bezpieczeństwa, a także wyda raport końcowy z takiej inspekcji. Raport albo zatwierdzi stan konstrukcji, albo będzie zawierał listę koniecznych poprawek, które należy uzupełnić i wykonać przed ponowną inspekcją. Te sprawozdania z inspekcji są przechowywane w aktach wraz z pozwoleniem na budowę i nie są niszczone.

Continue Reading

W czym może nam pomoc doradca kredytowy?

Doradztwo kredytowe jest często promowane jako najlepsza opcja dla osób, które mają problemy z zarządzaniem długiem i finansami. Doradca kredytowy to osoba, która działa w imieniu dłużnika w celu negocjacji z wierzycielami w celu uregulowania długu, który jest poza jego zdolnością do spłaty.

Pomagają osobom uzyskać pełny obraz ich finansów, w tym dochodów, wydatków i aktywów. Oferują doradztwo kredytowe w zakresie poprawy kredytu, spłacania długów, zaciągania pożyczki zabezpieczonej w stosunku do pożyczki niezabezpieczonej oraz określania opcji obsługi długów. Gdy konsumenci kontaktują się z agencją doradztwa kredytowego, otrzymują sesję doradczą z doradcą kredytowym, podczas której dzielą się informacjami na temat swoich dochodów, wydatków i długów.

Doradca kredytowy bada sytuację finansową klienta i pomaga opracować plan zmniejszenia długów i budowy aktywów. Często mogą negocjować z wierzycielami i dokonywać ustaleń pozytywnych dla wszystkich stron. Wierzyciele często oferują lepsze warunki dla zaległych klientów, jeśli doradca kredytowy wkroczy w ich imieniu. Doradcy mogą również pomóc w stworzeniu planu zarządzania pieniędzmi i planu spłaty zadłużenia.

Doradcy kredytowi pomagają osobom, które czują się przytłoczone ilością zadłużenia i chcą nawiązać bezpośrednie relacje z kimś, kto może zapewnić im lepsze zrozumienie finansowe.

Po konsultacji doradca kredytowy może zaoferować indywidualny plan zarządzania długiem. Podczas gdy terminy doradztwo kredytowe i zarządzanie długiem są czasami używane zamiennie, nie są tym samym. Dlatego doradca kredytowy Kraków dba o wszystkie szczegóły dla swoich klientów, negocjuje z każdym wierzycielem, aby obniżyć miesięczną kwotę płatności konsumenta, obniżyć oprocentowanie i ewentualnie odstąpić od zaległych opłat za zwłokę. Dług jest następnie konsolidowany w ramach jednej płatności. Większość doradców kredytowych jest zatrudniona przez agencje doradztwa kredytowego, których zadaniem jest udzielanie pomocy konsumentom w kwestiach mieszkaniowych, zatrudnienia i kredytów. Niektórzy doradcy kredytowi to freelancerzy, którzy znajdują swoich klientów lub współpracują z agencjami doradztwa kredytowego jako kontrahenci.

Continue Reading

Bukiet z czerwonych róż

Co może być piękniejszego niż kwiaty? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. FloraQueen – kwiaciarnia na każdą okazję. Urodziny dziewczyny? Rocznica mamy? Rocznica ślubu cioci? Kwiaty będą zawsze mile widziane. FloraQueen prezentuje różnorodne bukiety na każdy gust. A jeśli nie znajdziesz odpowiedniego bukietu, nasi profesjonalni floryści wykreują dokładnie to, czego potrzebujesz.

Pięknie zaprojektowany bukiet będzie odpowiedni na każdą okazję, od narodzin dziecka po ślub. Nawet jeśli okazja jest smutna, żywe rośliny rozjaśnią ten smutek.

Kwiaty przypomną ukochanej osobie, jak bardzo ją lubisz, pomogą wyrazić wdzięczność rodzicom za opiekę, pokażą przyjacielowi gotowość do wspieranie się nawzajem w każdej sytuacji. To uniwersalny język, zrozumiały dla wszystkich i niepozostawiający nikogo obojętnym.

W naszym katalogu znajdziesz wszystkie kwiaty, jakie możesz sobie wyobrazić: róże, lilie, gerbery i wiele innych roślin. Stworzymy kolorowy bukiet, aby zaskoczyć Cię i Twoich bliskich.

Czy lubisz coś niezwykłego? Zwróć uwagę na alstremerię lub eustomę. Taki bukiet zostanie na długo zapamiętany przez odbiorcę, a Ty będziesz cieszyć się zadowolonym uśmiechem i lśniącymi oczami ukochanej osoby.

Na naszej stronie możesz szybko i łatwo wybrać pożądany bukiet. Wystarczy ustawić filtr dla kategorii „Okazja”, „Rodzaj kwiatów” i „Kolor”, po czym możesz zamówić odpowiednią kompozycję kwiatową. Możesz również skorzystać z usługi, wybierając idealny bukiet z czerwonych róż, a nasi eksperci zrobią wszystko dla Ciebie!

Aby zadowolić tych, którzy są daleko, możesz całkowicie bezpłatnie skorzystać z usługi „Dostawa bukietu”. Wystarczy wybrać bukiet, podać adres i godzinę, a FloraQueen punktualnie dostarczy prezent odbiorcy. Pracujemy w ponad 100 krajach, więc nikt nie pozostanie bez bukietu! Wysyłka kwiatów Opole to nie tylko wiązane pędy. Z naszą pomocą możesz zaaranżować świąteczny stół lub stworzyć element wystroju pokoju. Możesz nawet na długo wprowadzić je do wnętrza, kupując doniczkę z roślinami. Na stronie internetowej FloraQueen w sekcji „Rośliny” znajdziesz szeroką gamę kwiatów doniczkowych. Wybierz swego zielonego przyjaciela, który rozjaśni szare zimowe dni, a także wypełni pokój przyjemnym aromatem.

Continue Reading

Wygodna opcja podróżowania – wynajmij samochód

Niezależnie od tego, czy odbierasz krewnego z lotniska, czy wybierasz się w podróż służbową, musisz dowiedzieć się, jak dostać się z punktu A do punktu B. W pewnym momencie najprawdopodobniej będziesz musiał wybrać między wynajęciem samochodu, a skorzystaniem z lokalnych usług transportu.

Obie opcje mają swoje unikalne zalety i wady, dlatego ważne jest, aby wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Licencjonowani szoferzy mają duże doświadczenie w poruszaniu się po wszystkich rodzajach ruchu i warunkach pogodowych. Wiedzą także, jak poruszać się w obszarach, których możesz nie znać. Jeśli odczuwasz niepokój, gdy myślisz o próbie znalezienia drogi w nieznanym mieście, dlaczego nie pozwolić komuś zająć się tymi trudnymi szczegółami?

Wynajmując samochód z kierowcą łatwiej dotrzesz do celu bezpiecznie i przy minimalnym stresie. Prowadzenie pojazdów może stać się uciążliwe dla niektórych osób. Czasami może być przyjemnie, szczególnie gdy miejsce jest nowym otoczeniem, ale niektórzy ludzie wolą podziwiać widoki bez rozpraszania się drogą.

Na szczęście wiele firm oferuje usługi wynajmu samochodów z opcją posiadania własnego kierowcy, który zawiezie cię we wskazane miejsce. Prowadzenie samochodu w nowym miejscu może być mylące, zwłaszcza dla osób niezorientowanych w terenie.

Nawet wraz z pojawieniem się aplikacji towarzyszących i kierunkowych ludzie wciąż się gubią z powodu różnych okoliczności. Z własnym kierowcą, który jest dobrze zaznajomiony z drogami, będziesz bezpieczny i dotrzesz z jednego miejsca do drugiego bez zgubienia się. Bardzo łatwo jest znaleźć biuro wynajmu samochodów. Coraz więcej biur firm oferujących wynajem samochodów z kierowcą Warszawa znajduje się przy lotniskach, dworcach kolejowych, centrach biznesowych i centrach miast. Wypożyczalnia samochodów umożliwia odwiedzanie odległych miejsc, ukrytych szlaków lub restauracji, do którego nie można dojechać taksówką lub autobusem. Łatwo jest też odebrać kogoś z lotniska i dowieźć we wskazane miejsce bez potrzeby uciążliwej podróży w obie strony.

Continue Reading