Duże, matowe płytki możemy również zastosować na zewnątrz

Obecnie matowe opcje wykończenia płytek są coraz bardziej powszechne i popularne, można je stosować na ścianach i podłogach w kuchni, łazience, salonie czy przedpokoju. Najlepszą rzeczą w płytkach jest to, że są trwałe, niedrogie i są wykonane z wielu różnych materiałów i mają wiele stylów, tekstur, wzorów, rozmiarów i kolorów. Jednak najważniejszym powodem, dla którego płytki są tak popularne, jest to, że mogą wytrzymać trudne warunki, dlatego są instalowane w kuchniach i łazienkach oraz innych pomieszczeniach, a także na zewnątrz.

Płytki matowe imitujące naturalny marmur w kolorze czarnym

Popularnym w ostatnim czasie rodzajem płytek są te z wykończeniem matowym. Trwałe i wytrzymałe płytki o matowej powierzchni są bardzo często stosowane zarówno w łazienkach, jak i kuchniach czy salonach. Jednym z powodów, dla których płytki z matowym wykończeniem są idealnym wyborem, jest to, że ich nieco szorstka tekstura sprawia, że nadają się do śliskich podłóg, nadając im naturalną funkcję antypoślizgową.

Płytki o matowym wykończeniu są na ogół mocne i wytrzymałe, mają właściwości antypoślizgowe, są również odporne na plamy i zacieki z wody, dlatego często są używane w kuchniach i łazienkach. Nierówna powierzchnia takich płytek zapewnia tarcie, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni i upadku. Oprócz zastosowania w kuchni i łazience czy innym pomieszczeniu, płytki matowe mogą być również używane na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy chodzi o taras, ogród, czy ścieżkę wokół basenu, będąc solidnym i łatwym w utrzymaniu materiałem, jest to dobry wybór dla każdego rodzaju przestrzeni na zewnątrz. Naturalna funkcja antypoślizgowa sprawia, że chodzenie po takich płytkach jest bezpieczne, nawet podczas deszczu.

Jednym z powodów, dla których należy przemyśleć aranżację wnętrza przy wyborze płytki https://e-plytki.eu/pl/c/MARQUINA/6583 o matowym wykończeniu, jest to, że ma ona bardzo mocny charakter. Wzory matowe często mają naturalny i rustykalny charakter i trzeba wybrać fakturę lub wzór, który jest zgodny ze schematem dekoru pomieszczenia. Ciemne płytki z żyłkowaniem imitującym marmur będą odpowiednie do przestronnych i jasnych wnętrz.

You may also like