Fungicydy do sadów

W sadach często atakują choroby drzewka i krzewy, dlatego trzeba będzie się zastanowić, w jaki sposób z nimi walczyć. Najczęściej spotykaną chorobą w sadach jest parch.

Taka choroba atakuje grusze, wiśnie i jabłonie, dlatego trzeba się do tego przygotować, a wtedy będziemy przeciwdziałać problemowi. Brak reakcji na parcha może oznaczać poważne problemy, a my nie chcemy żeby nasze drzewa chorowały. Tym bardziej ma to dla nas znaczenie, jeśli zarabiamy na owcach, które są w sadzie. W takiej sytuacji trzeba będzie jeszcze dokładniej przyglądać się, dlatego szukamy rozwiązań, które są najlepsze.

Środek na choroby

Środek stosuje się w zależności od tego, jaka to choroba i jakie drzewo zostało atakowane. Istotne również będzie to, w jakim stopniu będzie drzewo zaatakowane. Jeśli przepisaliśmy pierwsze symptomy choroby to trzeba będzie działać o wiele szybciej. Wykorzystujemy wtedy maksymalną dawkę, jaka jest przewidziana przez producenta. Może to być wtedy o wiele bardziej skuteczna metoda. Jeśli producent zaleca żeby dać od 500-750 litrów wody na hektar to dajemy więcej środka, ale mniej wody i wtedy jest to bardziej skoncentrowany środek, co oznacza, że będzie działał o wiele skuteczniej.

Musimy czytać, kiedy można stosować w sadzie takie środki chemiczne. To dość szkodliwa chemia, dlatego musimy wszystko się o niej dowiedzieć. Jeśli zaczniemy dawać więcej środka i o wiele mniej wody niż zaleca środek to można zniszczyć drzewa w sadzie i tyle z tego będzie. Znowu, jeśli zrobimy małą ilość środka i większą ilość wody to będzie zbyt słabe i nie damy rady się pozbyć chociażby parcha. Trzeba stosować fungicydy sadownicze, które są w stu procentach skuteczne. Wtedy pozbędziemy się problemów, z jakimi mamy do czynienia w sadzie. To, że choroby się pojawią jest prawie pewne. Dzisiaj bez sezonu z chorobami się nie da funkcjonował. Choroby to nie wszystkie problemy, z jakimi przyjdzie nam się w sadzie zmierzyć. Są jeszcze szkodniki, chwasty, dlatego trzeba takich środków chemicznych mieć bardzo dużo.

You may also like